pondělí 15. června 2015

13km Thiernois

Víkend ve Francii? Proč ne, řekla si Kamča a vyrazila v pátek se Salomon týmem do Thiers u Lyonu.  Po 1200 km sezení v autě na ni čekalo 13 km v hlavním závodě. Městský trail 13km Thiernois nabízí schody, zatáčky, kopečky a rovinky, něco co Kamču (až na ty kopce) baví a bude to dobrou přípravou na trail v Praze koncem června.
Thiers u Lyonu má charakter jakoby italského městečka
V hlavním závodě žen doběhla 3., přičemž závod vyhrála Monika Preibischová a druhá byla černoška, zřejmě už naturalizovaná Francouzka.

To hlavní přišlo až poté. V přidaném vyřazovacím závodě na 300m ("American race") Kamča krok za krokem postupovala a zlepšovala se až k časům kolem 47 vteřin. V posledním šestém kole došlo na souboj s Monikou. Kamča se vzepjala k heroickému výkonu, porazila Moniku a zároveň i sekundovala souběžně běžícím muži (hlavně ten Maročan byl v šoku) a doběhla si tak pro 1. místo. Oba závody detailně dokumentují fotogalerie.
Jsme ve Francii a tudíž politici nerozdávají guláš, ale polibky krásným a šikovným ženám
Pondělní úseky s A-týmem v Kerteamu (Pechek, Šedivý atd.) konečně přinesly kýžené ovoce.